Ewolucja rozwiązań logistycznych z udziałem robotów

W ostatnich latach postęp technologiczny doprowadził do szybkiego rozwoju technik monitorowania, sterowania i automatyzacji w branży transportu i pakowania, w tym zastosowania robotów – takich jak roboty przemysłowe – w różnych procesach produkcyjnych. Roboty przemysłowe do układania palet i transportu są idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zwiększyć swoją wydajność, zmniejszyć koszty pakowania i zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy. Najnowocześniejsze zrobotyzowane są stosowane w różnych gałęziach przemysłu i są specjalnie zaprojektowane do szybkiego ładowania i rozładowywania palet.

Korzyści z zastosowania robotyki przemysłowej

Automatyczny robot paletyzujący to wysoce zaawansowany robot przemysłowy, który oferuje łatwe w obsłudze oprogramowanie. Ten system pozwala ułożyć na paletach szeroką gamę opakowań, które następnie są podnoszone i ładowane w celu wysyłki i transportu. Dzięki zastosowaniu tego typu zaawansowanych robotów przemysłowych firma zajmująca się produkcją może bezpiecznie i efektywnie zajmować się załadunkiem palet  bez użycia ręcznej pracy. Firmy korzystające z robotów przemysłowych, takich jak roboty paletyzujące i transportujące, mogą czerpać wiele korzyści z różnych procesów produkcji i pakowania.

Poniżej wymienione są niektóre kluczowe zalety:

  • Zastosowanie robotyki przemysłowej powoduje pełną automatyzację procesów pakowania i paletyzacji, co powoduje dramatyczne zmniejszenie zatrudnienia.
  • Większa precyzja procesów, minimalizacja błędów w produkcji, pakowaniu, paletyzacji i transporcie.
  • Robot paletyzujący to wysoce wydajny robot będący, szybkim i niezawodnym rozwiązaniem do automatycznego przenoszenia dużych ciężkich towarów, paletyzacji, transportu i wysyłki.
  • Niższe koszty produkcji, pakowania i wysyłki z powodu mniejszej ilości zatrudnionych osób i niskich kosztów utrzymania w połączeniu z szybką i precyzyjną obróbką.

Szybki łańcuch dostaw

Mobilne roboty transportowe są wykorzystywane do elastycznego przepływu materiałów w produkcji przemysłowej. Roboty transportujące przyspieszają przepływ materiałów na stanowiska robocze na całej linii produkcyjnej. Pozwalają na zmniejszenie ilości błędów podczas dostaw surowców i zwiększają przepustowość. Pomagają zintegrować przestrzeń magazynową i przyszłe operacje. Roboty transportujące równoważą rosnące koszty pracy i niedobory wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Poprawiają ergonomię i lepiej wykorzystują wykwalifikowaną siłę roboczą. Mobilność robotów prowadzi do przewidywalności ciągłego łańcucha dostaw.